pondělí 16. února 2015

Život kolem nás



Žijeme v kultuře, která je velice bolestná. Lidé si tak zvykli trpět, že jim to přijde naprosto běžné a normální, naopak divné je, pokud se člověk cítí dobře.
Je těžké udržet si dobrou náladu, když kolem vás je v lidských tvářích zamračeno. Chce to silného ducha – velkou dávku odvahy, síly a víry, že to lze i jinak. Pokud se rozhodnete v lepší život a budete si zatím stát, není možné, aby se nezlepšil. Když vnímáme ale kolem sebe tolik bolesti, je těžké věřit v lehkost, radost a v to, že změna k lepšímu je možná. Pokud připustíte, že je a půjdete si za tím, začne se život kolem vás měnit. Začnete i více a více potkávat lidi, kteří jsou radostnější, veselejší, kteří mají dobrou náladu a kteří si jdou za tím, co chtějí, bez ohledu na překážky a kopance, které jim život přináší. Protože to, co přináší, není trest, ale možnost pochopení a růstu.

 Pokud změníte úhel pohledu, život se stane radostnějším a začnete moudřet. Život vám začne dávat smysl a začnou chodit odpovědi na vaše niterné otázky. Vše se pro vás stane komplexnějším a vy se postavíte na vlastní nohy, za vlastní pocity, za vlastní zdraví bez ohledu na ostatní kolem vás. Tahle změna velmi pravděpodobně nenastane za den. Chce to vaše odhodlání, práci na sobě a nejlépe někoho, kdo vám k tomu dopomůže, kdo vám pomůže v obdobích, kdy se v sobě začínáte ztrácet. Je to minimálně rychlejší a méně bolestnější. Nese to to nejlepší ovoce, jaké si možná ani neumíte představit.

 Takových lidí, kteří chtějí změnu, je stále víc a začíná to být i jednodušší. Mění se obsah filmů, přibývají písně, které dávají povzbudivé, duchaplné texty, jsou divadelní představení, spousta článků podobných tomuto. Lidé se pomalu probouzejí. Ze spánku, kdy řídil jejich život někdo jiný, k sobě, kdy si ho chtějí řídit sami. Život není trest ale velký dar, užívejme ho.
Irena Brejchová
www.tvacesta.cz
i.brejchova@seznam.cz
tel.: 778 08 99 10

Žádné komentáře:

Okomentovat