pondělí 26. října 2015

Vědomé tvoření vlastní reality

Každý z nás někdy zažíváme pocit, že se něco v našem životě nedaří, jsme v něčem nespokojeni a ať už víme konkrétní důvod našeho nepohodlí nebo nikoli, výsledek je často velmi podobný… Zkrátka není v našich silách s danou situací něco udělat, něco změnit, protože to nejde, nemůžeme, nemáme potřebné prostředky či podmínky, prostě nevíme jak, a tak je těžké to změnit. Navíc, když je na to člověk sám...

Jak to máte Vy?
Udělejte si malý průzkum.

Když jsem šťastný/á bojím se, že se to pokazí.
Snažím se tak vyhovět a pomoci ostatním, ale stále to není dost.
Nemoc si nemohu dovolit, musím to nějak zvládnout.
Rodina je základ, nevadí, že si nerozumíme, děláme před dětmi jakoby nic, takže vše je „v pořádku“.
Sehnat práci je těžké, musím vzít to, co je.
Pokud projevím svůj názor, co si o mně ostatní pomyslí?
Nemám peníze a nemůžu to mít ani jinak.

Jak to vlastně všechno funguje a jak vše začít měnit?
Jak zařídit, aby se v životě otevřely nové možnosti? Jak se cítit jako člověk a ne, jak „hadr na holi“? Jak pracovat s 6 ne-smysly, které nám ovládají život?
Pravda je taková, že vědomě či nevědomě stále vytváříme svou vlastní realitu.”
Roky velmi intenzivně pracujeme na sobě a víme, co a jak funguje v životě, aby život nebyl příliš složitý. To, co umíme, Vám chceme jednoduše předat, otevřít Vám nové možnosti, ulevit Vám.
Připravili jsme pro Vás 3 semináře zaměřené vždy na 2 konkrétní ne-smysly.
A co jsou to ty ne-smysly?
"Cesta žití skrze 6 ne-smyslů je cesta k průměrnosti života a důkaz toho, že nic nemá smysl – pojďme to společně změnit."
Připravili jsme pro Vás komplex seminářů, které Vám zjednoduší život.
Semináře Vědomé tvoření vlastní reality.
 První mini-seminář je 11.11. v 18.00, cena 300,-. Těší se na vás Irena Brejchová a Iva Kukačková z Centra obnovy životní harmonie, s.r.o.
 Přihlášení je možné na i.brejchova@seznam.cz, či tel.: 778 08 99 10

úterý 6. října 2015

Klinická smrt za bdělého stavu


Posted by Irena BrejchováWith 0 CommentsCategory: blog, 
Sen
Zdál se mi k ránu sen. V tom snu jsem viděla moje tělo v rukou lékařů, jak ho oživují a jak nemůže srdce naskočit. Stála jsem u svého těla, viděla mého průvodce, který mě pozoroval. Viděla jsem doktory, kteří se mě snažili zachránit. I mé přátelé venku, kteří čekali, co se mnou bude. Průvodce mi řekl, ať jdu s ním, ale já nechtěla. I když mi říkal, že mé tělo naskočí, že budu žít, jen ať jdu teď s ním, za žádnou cenu jsem opustit kontrolu nad svým fyzickým tělem nechtěla. Měla jsem strach, že když půjdu s ním, že se už nebudu chtít vrátit a že dobrovolně odejdu z fyzické existence. V tom jsem se probudila ze snu.
Kruté probuzení
Probudila jsem se s migrénovým stavem – na migrény netrpím a ze spánku se probudit do tak těžkého stavu jsem ještě nezažila. Měla jsem hlavu ve svěráku, snažila jsem se zmátořit. Čím víc jsem se snažila nějak „zapnout“, tím to bylo horší… Skončilo to zvracením a ukrutnou bolestí. Doplahočila jsem se k telefonu a vytáčela mé kolegyně. Po druhém hovoru mi došlo, že to má spojitost s mým snem. Když jsem o tom mé kolegyni Jarušce Matuškové vyprávěla, brečela jsem a brečela, ani mi nešlo vyjádřit, o čem se mi vlastně zdálo. Ten sen nebyl tak emoční, ale něco ve mně na to tak silně reagovalo.
Když se mi to podařilo vyjádřit a sen pomocí Jarušky rozklíčovat, došlo mi, jak moc se bojím nového a zůstávám u starého. Rozhodla jsem se pro změnu. Lehla jsem si, zavřela oči a vrátila jsem se do snu (v představě) – do toho, co jsem viděla naposled před probuzením…
Návrat do snu v bdělém stavu
Viděla jsem mé tělo, průvodce, bála jsem se opustit to místo na lékařském sále. Nakonec průvodců přibývalo a já po uvědomění toho, jak moc se té energii bojím důvěřovat, jsem strach pustila a šla jsem s nimi.cesta do nebe
Viděla jsem to vše jako film přehrávající v mé hlavě. Viděla jsem různé úrovně bytí, viděla jsem planetu Zemi „shora“, viděla jsem svůj život doteď, viděla jsem různé bytosti. Cítila jsem i viděla boha. Byl to jeden z nejkrásnějších zážitků v mém životě. Cítila jsem stále své tělo, zároveň jsem se dívala do úrovní, kam se běžně dostává člověk bez těla. Dostala jsem důležité poselství – aby se člověk vrátil „domů“, nepotřebuje přijít o fyzické tělo, nepotřebuje umřít. Smrt je stará navyklost. Můžeme žít a můžeme cestovat do různých úrovní s naším tělem. Zároveň to nejdůležitější. Stejný ráj jako tam je možný i tady na Zemi. Každý z nás si může vytvořit to, po čem opravdu touží. Mé přání kdysi bylo: Vrátit se domů tady na planetě, s mým fyzickým tělem a žít tenhle život, v této realitě, ale tak, jak to cítím, že to lze “tam“. A mé přání se mi plní…
Návrat zpět vědomě do těla
Potom, co jsem se zas „vrátila“ vědomě do mého těla, cítila jsem se úžasně, nebolela mě ani malinko hlava. Všechno mi dávalo jen větší smysl, radost a cítila jsem hluboký pocit lásky. Ještě nikdy se mi nepodařilo z takhle těžkého fyzického stavu během cca pěti minut cítit se jako „laňka“, bez zásahu jakýkoli léků.
Tato Země má úžasné možnosti – umožňuje prožít život úplně v jiných emočních realitách – v bídě, utrpení, stejně tak ve štěstí, v lásce a radosti… Je to jen na nás.
 I když většina z nás má za sebou velké těžkosti, bolesti a životní útrapy, neznamená to, že postupně se to nemůže změnit. Radost a spokojenost můžeme cítit a žít, může se stát naši nedílnou součástí každodenních dnů. Já také žila ve „tmě“ a téměř nevěřila, že ještě odlišný život je možný. Záleží ale opravdu jen na našem rozhodnutí a na naší vytrvalosti, odvaze a síle. Já se rozhodla pro život v neomezenosti, v Pravdě a lásce. Chci moudrost a vědění. A tyto možnosti jsou otevřené všem.
vodopad afrika
Irena Brejchová, terapeut, lektor
Centrum obnovy životní harmonie s.r.o.- Ústí n.L.