„Čím více se otevíráte sobě, tím více jste schopni otevřít se druhým.“
"Čím více se otevíráte druhým, tím více sebe přijímáte."
Za
život poznáme spoustu lidí, spoustu známých, spoustu kamarádů,
několik přátel a pokud se nám poštěstí, můžeme získat
opravdové přátelství, které je největším pomocníkem na naší
cestě životem a pokud se vám podaří vytvořit bezpodmínečné
přátelství v naprosté důvěře a lásce, je to jeden z
největších darů.
Pravý
přítel je člověk, který vás bere takového, jaký jste. Pravý
přítel je pro vás ten, kterému se nebojíte vyjevovat to, co
byste nejradši neviděli ani sami. Poskytne vám tak důvěrné
prostředí, že se nemusíte bát učit se otvírat i všechny
„pandořiny skřínky“ a nemusíte schovávat žádná tajemství,
žádné tajnosti. Učíte se před někým tak otevřít, protože
neexistuje nic, co by ten druhý na vás nemohl přijmout. Na základě
takového přátelství se učíte přijímat i sebe samé, protože
z druhé strany přichází porozumění a láska. Pravé přátelství
znamená, že ne vždy je vše růžové a někdy vzniká naštvanost,
pocity zrady, žárlivosti, či jiné emoce, které se běžně
bojíme vyjevit nahlas, např. protože o tom neumíme mluvit, je nám
to hloupé, či se za to stydíme. Přesto se to vše otevírá,
pojmenovává, komunikuje se o tom a vzájemně se na tom roste.
Pravé přátelství znamená, že se vyjevují i ty „nehezké“
věci, co se nám zrovna nelíbí. Obě strany se to učí nebrat
osobně, nevytvářejí si zbytečné domněnky a pokud přece jen
vznikají, raději si to vysvětlí, aby předešly zbytečným
komplikacím. Vztah je založen na hluboké důvěře, lásce a
přijetí. Je to hluboký pocit souznění, který vám umožňuje
růst a poznávat sebe samé. V takovém vztahu je nutná sebereflexe
a učení přijímání lásky k sobě samým, kterou skrze tento vztah získáváte. Přátelství je cesta a vzájemná
práce, kdy po řadě kolizí, střetů a neshod se dochází k
otevřenému, k bezpodmínečnému vztahu.
Čím více se otevíráte, tím více opadá strach vyjevit se ve své podstatě
světu. A když máte kolem sebe milující lidi, přidávají se v
životě další a svět je mnohem krásnější. Děkuji
za to, že taková přátelství mám.
-
Děkuji Martině Šoltové, která se mnou kráčí od miminka a zažily jsme snad všechny fáze různých peripetií vztahu a je to člověk, kterého vnímám jako hlubokou součást mě samé.
-
Děkuji Adélce Trochtové, se kterou jsme ustály všechno možné a prošly i nehezká období a stále se máme ve vzájemné úctě, respektu a lásce, i když se nevidíme.
-
Děkuji Moničce Stojové, kterou neznám tak dlouho, ale vztah je otevřený, upřímný, v lásce a ve spojeném souznění, důvěře, legraci a pochopení.
-
Děkuji Jarušce Matuškové, která je mi hlubokou přítelkyní, učitelkou, inspirátorkou. Bez této překrásné milující bytosti bych dnes nestála pevně na nohách, neobjevovala takovou rychlostí sebe a nedělala to, co dělám, v lehkosti a v přijímání sebe samé.
-
Děkuji Haničce Mokré, úžasné jemné krásné bytosti, která mě obaluje bezpodmínečnou láskou a se kterou vnímám svět podobnýma očima.
-
Děkuji Pétě Matuškové, která mi připomíná mě před pár lety a která je tak úžasně energetická, milující, láskyplná, inspirující a je velkým darem mít ji v životě.
-
Děkuji Ivanovi Matuškovi, díky kterému se učím vyjevovat i velmi osobní záležitosti před „mužskou populací“ a z kterého vnímám tolik přijetí a lásky, že v jeho náručí se rozpíjím.
-
Děkuji mému muži, Honzovi Markovi, se kterým se ještě ne vždy jsme schopni vnímat skrze bezpodmínečnost, ale s kterým se učíme komunikovat, pojmenovávat, s kterým se hluboce milujeme a překonáváme „dobré“ i „zlé“ a se kterým si dovolujeme nezávisle i vzájemně růst.
-
Děkuji všem lidem, kteří přibývají do mého žití, v otevřenosti, v důvěrnosti, v lásce.
-
Děkuji všem lidem, kteří zavítají pro pomoc či povzbuzení, kteří jdou cestou se mnou společnou. Jsem vám hlubokou přítelkyní a jste stejně v mých srdcích zapsáni bezpodmínečnou láskou.
Irena Brejchovái.brejchova@seznam.cztel.: 778 08 99 10
Centrum obnovy životní harmonie s.r.o. (pobočka Ústí nad Labem)



