pondělí 21. července 2014

Bez svírání mysli, která ve skutečnosti svírá nás...


Život je neustálá změna a není možné ho naší myslí zachytit, ovládnout, překroutit. Tím jsme maximálně frustrovaní, nevrlí, rozlobení na vnější okolnosti. Pokud se zbavíme všech omezujících přesvědčení, která vytváří mysl - co by se mělo, nemělo, jak by co mělo být a vše přijmeme, jak to k nám přichází, přijde naplnění, klid, spojení, radost... okolnosti už nesvíráme, vše proudí skrze nás, ale my ten proud směřujeme - naším srdcem, našimi sny, našimi myšlenkami...bez svírání myslí, která ve skutečnosti svírá nás.  
Už se vám stalo, že jste někde chtěli být včas a věděli jste, že už teď jedete pozdě? Vše má svůj důvod a vše nějak universum (synchronizace) použije pro svůj účel. A vy s tím stejně už nic nenaděláte. Přesto vás svírá nepříjemný pocit, frustrace, očekávání, co to způsobí, atd. Místo toho, abyste se uvolnili a přijali to, tak jak to je a jde.. stejně to prostě už nezměníte... Mnohdy to nakonec vlivem "náhody" stihnete, mnohdy to nezpůsobí vůbec nic, max. váš pocit trapnosti - prostě nic není dokonalého, ani vy ne. Ale kolik stresu to způsobilo před tím či i potom vám, protože takhle jste to přesně chtěli či nechtěli... a to - jak to přesně chcete - jak na tom lpíte, to vytváří tolik bolesti... nic není tak, jak si přesně do puntíku naplánujete a díky Bohu za to, protože okolnosti, které si opravdu přejeme, k nám přichází formou, jakou bychom ani nebyli schopni vymyslet. Moje moudrá babička říkávala: "Člověk míní, pán Bůh mění." 

úterý 8. července 2014

Cesta



Sama hledám způsoby, jak co nejvíce ulevit lidem. Žijeme ve světě, který není jednoduchý. Mnohdy v něm zápasíme, bojujeme, snažíme se ze všech sil, a přesto máme pocit, že prohráváme. Sama jsem hodně zápasila, až jsem se "zabejčila", že takhle žít už nechci a že se nesmířím s ničím méně, než se svými sny. Nebylo to jednoduché, ale byla to cesta a stále to cesta je. Všichni, co se vydávají na cestu - bez ohledu na překážky, jedno je jisté - bez ohledu na čas vás čeká váš vysněný cíl, pro který jste se rozhodli. Nic není nemožné, i když se nás okolí snažit přesvědčit o opaku. To my jsme tvůrci svých životů. Pokud si přejete spokojený život - nechtějte o nic méně. Pokud jste se rozhodli, ale tápete, potřebujete pomoc, jste ti praví adepti na terapii se mnou. Umím dělat spoustu věcí, ale bez vaší vůle a chtění změny - ať už k uzdravení, ke klidu, k lásce, k hojnosti, aj., to nepůjde. Držím palce, ať máte sílu a odhodlání jít v souladu se svým srdcem.