úterý 26. května 2015

Opravdové přátelství



„Čím více se otevíráte sobě, tím více jste schopni otevřít se druhým.“

"Čím více se otevíráte druhým, tím více sebe přijímáte."


Za život poznáme spoustu lidí, spoustu známých, spoustu kamarádů, několik přátel a pokud se nám poštěstí, můžeme získat opravdové přátelství, které je největším pomocníkem na naší cestě životem a pokud se vám podaří vytvořit bezpodmínečné přátelství v naprosté důvěře a lásce, je to jeden z největších darů.

Pravý přítel je člověk, který vás bere takového, jaký jste. Pravý přítel je pro vás ten, kterému se nebojíte vyjevovat to, co byste nejradši neviděli ani sami. Poskytne vám tak důvěrné prostředí, že se nemusíte bát učit se otvírat i všechny „pandořiny skřínky“ a nemusíte schovávat žádná tajemství, žádné tajnosti. Učíte se před někým tak otevřít, protože neexistuje nic, co by ten druhý na vás nemohl přijmout. Na základě takového přátelství se učíte přijímat i sebe samé, protože z druhé strany přichází porozumění a láska. Pravé přátelství znamená, že ne vždy je vše růžové a někdy vzniká naštvanost, pocity zrady, žárlivosti, či jiné emoce, které se běžně bojíme vyjevit nahlas, např. protože o tom neumíme mluvit, je nám to hloupé, či se za to stydíme. Přesto se to vše otevírá, pojmenovává, komunikuje se o tom a vzájemně se na tom roste. Pravé přátelství znamená, že se vyjevují i ty „nehezké“ věci, co se nám zrovna nelíbí. Obě strany se to učí nebrat osobně, nevytvářejí si zbytečné domněnky a pokud přece jen vznikají, raději si to vysvětlí, aby předešly zbytečným komplikacím. Vztah je založen na hluboké důvěře, lásce a přijetí. Je to hluboký pocit souznění, který vám umožňuje růst a poznávat sebe samé. V takovém vztahu je nutná sebereflexe a učení přijímání lásky k sobě samým, kterou skrze tento vztah získáváte. Přátelství je cesta a vzájemná práce, kdy po řadě kolizí, střetů a neshod se dochází k otevřenému, k bezpodmínečnému vztahu.

Čím více se otevíráte, tím více opadá strach vyjevit se ve své podstatě světu. A když máte kolem sebe milující lidi, přidávají se v životě další a svět je mnohem krásnější. Děkuji za to, že taková přátelství mám.



Poděkování:
  • Děkuji Martině Šoltové, která se mnou kráčí od miminka a zažily jsme snad všechny fáze různých peripetií vztahu a je to člověk, kterého vnímám jako hlubokou součást mě samé.
  • Děkuji Adélce Trochtové, se kterou jsme ustály všechno možné a prošly i nehezká období a stále se máme ve vzájemné úctě, respektu a lásce, i když se nevidíme.
  • Děkuji Moničce Stojové, kterou neznám tak dlouho, ale vztah je otevřený, upřímný, v lásce a ve spojeném souznění, důvěře, legraci a pochopení.
  • Děkuji Jarušce Matuškové, která je mi hlubokou přítelkyní, učitelkou, inspirátorkou. Bez této překrásné milující bytosti bych dnes nestála pevně na nohách, neobjevovala takovou rychlostí sebe a nedělala to, co dělám, v lehkosti a v přijímání sebe samé.
  • Děkuji Haničce Mokré, úžasné jemné krásné bytosti, která mě obaluje bezpodmínečnou láskou a se kterou vnímám svět podobnýma očima.
  • Děkuji Pétě Matuškové, která mi připomíná mě před pár lety a která je tak úžasně energetická, milující, láskyplná, inspirující a je velkým darem mít ji v životě.
  • Děkuji Ivanovi Matuškovi, díky kterému se učím vyjevovat i velmi osobní záležitosti před „mužskou populací“ a z kterého vnímám tolik přijetí a lásky, že v jeho náručí se rozpíjím.
  • Děkuji mému muži, Honzovi Markovi, se kterým se ještě ne vždy jsme schopni vnímat skrze bezpodmínečnost, ale s kterým se učíme komunikovat, pojmenovávat, s kterým se hluboce milujeme a překonáváme „dobré“ i „zlé“ a se kterým si dovolujeme nezávisle i vzájemně růst.
  • Děkuji všem lidem, kteří přibývají do mého žití, v otevřenosti, v důvěrnosti, v lásce.

  • Děkuji všem lidem, kteří zavítají pro pomoc či povzbuzení, kteří jdou cestou se mnou společnou. Jsem vám hlubokou přítelkyní a jste stejně v mých srdcích zapsáni bezpodmínečnou láskou.



     Irena Brejchová
    i.brejchova@seznam.cz
    tel.: 778 08 99 10
    Centrum obnovy životní harmonie s.r.o. (pobočka Ústí nad Labem)

2 komentáře:

  1. Irenko úžasná, je mi opravdovou ctí být ve tvé blízkosti "o)))

    OdpovědětVymazat
  2. Irenko, krásné čtení :) a jsem moc ráda, že nás život svedl na společnou cestu ;) Objímám :)

    OdpovědětVymazat